Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

MYGA, s.r.o. > Info pro nakupující > Péče o spodní prádlo

Péče o spodní prádlo

Pokud chcete své spodní prádlo dlouho uchovat v dobrém stavu a užít si tak jeho „služeb“ ještě nějaký ten rok, vřele Vám doporučujeme ruční praní. Proč? Většina kvalitního spodního prádla je vyrobena z jemných materiálů, které vyžadují speciální péči. Tou si praním v pračce nemůžete být stoprocentně jisti. Navíc, je dokázáno, že některé spodní prádlo  se poškodí i během šetrného praní v pračce.

Proto si pořiďte některý osvědčený prací prostředek nebo ekologické jádrové mýdlo, napusťte si vlažnou vodu do umyvadla  a udělejte pro své kalhotky či podprsenku jen to nejlepší!

Pokud z nějakého důvodu nemáte rády „přepírání v ruce“ a risknete raději praní v pračce, zkuste respektovat alespoň následující doporučení: nezapomeňte zapnout všechny háčky na podprsence, díky čemuž předejte roztrhnutí nebo poničení svého prádla. Odborníci také doporučují pořízení pracího sáčku, který se osvědčí hlavně v případě, že chcete ochránit kostici podprsenky či krajky. Samozřejmě nezapomeňte zvolit ten nejšetrnější prací program a roztřídit barevné spodní prádlo od toho jednobarevného, ale to asi není třeba Vám připomínat.

Jakmile budete mít prací proces za sebou, je dobré se poinformovat o tom, jak Vaše luxusní spodní prádlo správně usušit.  Máte-li tu možnost, pověste Vaše spodní prádlo na sušící šňůru a nechte jej usušit na čerstvém vzduchu. Prádlo díky tomu uschne přirozenou cestou, takže se nebudete muset obávat jakékoliv deformace. Bílé spodní prádlo se může vystavit i přímému sluníčku, v případě barevných kalhotek či podprsenek se však tento postup příliš nedoporučuje, riskuje se totiž poničení.

Prádlo nedoporučujeme vkládat do sušiček. Foukané teplo totiž poškozuje materiál spodního prádla. Proto tedy vsaďte raději na „přírodní zdroje“.

A nyní pozor, dámy! Máte tendenci spodní prádlo žehlit? Pak s tímhle zvykem honem rychle přestaňte. Důrazně se nedoporučuje jemný materiál kalhotek či podprsenek pálit rozžhavenou žehličkou. Toto pravidlo se netýká pouze nočního prádla, které se žehlí z rubové strany.

Je rovněž dobré dbát na správné uskladňování spodního prádla. Vše pečlivě skládejte a v případě podprsenek toto upozornění platí dvojnásob! Ty skládejte buď do poloviny nebo vkládejte jeden košíček na druhý či na sebe.

A poslední rada na závěr. Nezapomeňte pozorně číst symboly, které jsou uvedeny na cedulkách u spodního prádla. Vyhnete se tak mnoha nepříjemným karambolům a zároveň předejdete utrácení za nové prádlo.